TriliansGirl
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un site dedicat tuturor fetelor unde veti gasi orice.Distracti-va si bucurati-va mereu cu noi.Jocuri si altele doar aici.:D:X:*
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare...

In jos 
AutorMesaj
Angel~Color~Chocolate
Admin
Angel~Color~Chocolate


Mesaje : 16
Data de înscriere : 03/07/2011
Localizare : In Iad..in singuratate

Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Empty
MesajSubiect: Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare...   Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 4:53 am

Capitolul 1 "Noul elev si viata plictisitoare..."
Aud soneria zgomotoasa a ceasului auzundu-se pana si in mormantul sfant.Aiaiai...iarasi scoala.Dar de ce ma tot bat la cap,sunt desteapta si nici nu treebuie sa invat prea mult.Ma duc spre baie facandu-mi siesta,iar apoi ma imbrac cu niste haine care le-am ales si eu asa..la nimereala.Offf...Casandra iar o sa ma bata la cap cu "Ce dracu' se intampla aici?Ce-s hainele astea la tine?Doar nu te duci la o inmormantare sau la bunici sau "cocina de cai"!?".Doar ganindu-ma(,)ma cutremura tot corpul.Da,pentru informatia voastra Casandra este prietena mea din copilarie,obisnuita,draguta,sociabila si DEPENDENTA DE HAINE!Sa ma fac auzita,ea este mereu in pas cu "moda internationala".Cand cu aia cand cu cealalta.Spunandu-va atatea am si uitat de ceas.Ma uit si ce vad?7:30.Ce pana' mea,am dormit asa de mult?Mai bine ma grabesc daca nu..profa Quene iar o sa ma certe cu "Ce ai facut asa,domnisoara Amira?A-ti intarziat atata?!".Iau geanta prigasita si plec la drum.Aaa..uita-si sa spun ca este 5 decembrie.O zi normala dar plictisitoare rau de tot.Vad oamenii saraci inghetand de frig si injurand de mama focului,"dragutul" nostru semafor care are culoarea rosie.Ce zi minunata si plus a inceput deja!Vad ca semaforul nu se mai face odata verde,asa ca eu,cum as fi eu de "inger picat din cer" incep sa-mi iasa cuvintele acelea "hidoase" din gura.Cica eu as fi cine stie ce minune Dumnezeasca,cum zic si colegi,mai mult Casandra si Liz(Eliza).Vad ca "minunea Dumnezeasca" si-a facut aparitia.Semaforul era verde iar oamenii plus eu treceam rasufland usurati.Ma opresc din drum si-mi aduc aminte cat era ceasul cand am plecat.Fug repede iar eu ca proasta cad pe gheata.
-Ah..asta a durut.spun eu enervata la culmele culmelor.
Vad o mana intinsa,iar cineva acel "cineva" ma ajuta sa ma ridic.
-Multumesc.spun eu plictisita si nevoasa un fel de plicti-nervoa sau ceva de genu.Acesta zambeste dragastos iar eu nu schitez nimic.Da ce?Trebuie sa fiu si eu "un zambet"?
-Cum te cheama si inveti la scoala nr.4?intreaba acesta punandu-se mainile in buzunar si privirea in sus cu ochi atenti la fulgi aceia jucausi si in acelasi timp frumosi.Ce mama draculu' spun eu aici?Dar in fine vreau sa raspund dar deodata simt ca sunt rosie si totul devine intuneric.
Deschid ochii si vad ca ma aflu la "infirmierele" scolii. Wendy ma intreaba daca sunt bine iar eu raspund ca da..dar unde e acel necunoscut.Vad pe usa intrand Casandra,Liz,Lilians si Molly.Prietenele mele de o viata.
-Esti bine,Ami?ma intreaba Liz.
-Da..nu am patit nimic,dar daca stiti unde este baiatul pe care l-am intalnit azi?Cel care m-a adus aici?le intreb pe fete,iar ele stau doua minute si imi raspunde Casandra:
-Cred ca te referi la David elevul nou.Nu era un baiat cu parul roscat-maro ochi verzi stralucutori?iar Casi incepe sa viseze cu ochi deschisi,dar noi fetele incepem sa ne prapadim de ras.Deodata vad cum Sarah,sora-mea alerga dupa mine dar se dezichilibra si aproape cazu jos,dar Taylor,cel de care ii place Sarhei,o prinse.Aceasta inrosi iar apoi baiatul se scarpina la cefa si ii spuse ca se vad la ore,dupa pauza.Fetele incep sa zic un "Ooo.." stiti voi da-la foarte "emotionat".
Il vad pe elevul nou uitandu-se la mine de undeva unde fetele nu-l vedeau,iar apoi se indrepta spre clasa noasrta facandu-mi cu ochiul.Ce ma?Cu ochiul...cred ca glumesti.Sunt o urata dupa cum spun eu dar toti spun ca-s asa frumoasa...Dar in fine le spun fetelor si lui Wendy,infirmiera ca sunt bine si trebuie sa ne ducem la ore,fiindca tocmai se suna-se.Intram in clasa dar profa Jamine,ne atrase atentia ca tocmai vorbea elevilor si nu trebuie sa mai lipsim,adica sa nu mai intervenim in ore.Imi dau ochi peste cap si vad ca elevul cel nou sta in banca cu mine.Ma asez iar apoi privesc pe geam cu o privire trista de speriat.Profa imi atrage atentia sa fiu atenta la ore si chesti de-astea dar simt ceva cald pe mana,iar David ma strange..de mana?
Va urma...
Scuze ca este scurt Embarassed !Arigato!
Eu(Amira in poveste)
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcT2_GKQYy1Mag0KN1hWTUgCmdVszHK075n5e0u_iIHJFesZZpkm
Casandra:
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcT-7rskDhqlMi6lp4sSzTZggraGfh3mcH3I8Tgvuek_wlkqTyNd
Liz(Eliza)
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcSDcEKgLoqvwHxWjDW2P-fHLQquG3pwcfd91DSbQ6GtnhYmOQXDTg
Lilians:
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcRKOZL5rvtjVpbumuZvCqJJhq8xPXBTy2F64yAd-SNEA0c1SrYQPQ
Molly:
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQ-pU2DrmJlOUe9smQVCwkKbBxbvVDWFt6PhruBLOjBXP5XG2y7
Sarah(sora-mea)
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcR1zfSPs31OOvVyEAXn8SemDaE_OlTsY-H8H_S5KX53qRQimWjWuA
David:
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQ2NLOFoVLs8e_Ta9DkDP1_NU1QcPL6Q-Y-I9UrvbaMF8It0Azh
Wendy
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcRT-XzOPhlIpMDoedccrQPqNEYppves9Hj7FHnFmGFqElb0BOTn
Sus In jos
https://triliansgirl.forumgratuit.ro
Angel~Color~Chocolate
Admin
Angel~Color~Chocolate


Mesaje : 16
Data de înscriere : 03/07/2011
Localizare : In Iad..in singuratate

Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Empty
MesajSubiect: Re: Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare...   Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 9:57 pm

Capitolul 2 Amintiri pierdute in intunericul apus...
-Ce s-a intamplat,David?il intreb eu parca un pic ingrijorata.Acesta nu spune nimic doar pune mana nu pe cot ci putin mai departe de el,iar acolo avea...semnul?!Acela este specific doar vampirilor.Incep sa tem de asa ceva.Vad in minte acea faza grea a vieti..atunci cand o familie de vampiri i-au ucis pe ai mei,ma vroiau si pe mine...
Flashback
-Trebuie sa fugi Amira!Fugi si salveaza-ti viata!straga mama cu putere la mine.
Incep sa fug si sa plang in acelasi timp,nu stiam practic ce sa fac.Fugeam intr-o directie necunoscuta,mai exact spre o padure.Stau sub un pom si incep sa plang de 2 ori mai rau.
-De ce eu,de ce familia mea?De ce nu puteam trai fericiti la fel ca si celelalte familii?spun eu cu voce mai in soapta dar simt cum cineva ma strange de gat si imi spune:
-Credeai ca poti fugi?Eu sunt un vampir execelnt iar tu cine te crezi?Credeai ca poti scapa usor?Tu esti predestinata la o moarte datorita blestemului lui Leonardo Kahumi,frate-miu.Trebuie sa mori,si datorita mi-e vei avea o morte usoara.imi spuse baiatul care era de aceasi varsta ca mine fizic dar s-ar putea sa aiba si 1000 de ani.
-De ce trebuie sa mor si sa nu infrunt chiar eu destinul nu prea mult dorit?De ce trebuie sa ma omorati pe mine si familia mea,fiindca blestemul este scris?Stiu totul despre vampiri si nu,te rog,lasa-ma sa mai traiesc macar cativa ani sau chiar unu,sa ma bucur de viata si sa traiesc mai bine ca toti.Daca chiar vrei sa ma ucizi fa-o,nu cred ca un vampir "execelnt" ar mai lasa sa traieasca vicitma,hrana acestuia,nu-i asa?spun eu aproape in soapta si apropiindu-mi gatul de buzele lui.
-Ucide-ma.Fa-o.La cum te uiti la mine tot trebuie sa mor intr-o zi si chiar daca este asta,ma bucur ca te-am intalnit.spun eu cu un zambet larg.Acesta ma lasa din stransoare lui cam "dura" si ma lasa plecand departe dar cand era langa mine,pot jura ca avea semnul clanului Kahumi,un fel de pasare.
Endflashback
Aud clopotelul sunand foarte tare.David vrea sa vorbesca cu mine dar ma uit cu ura si dispret la el.Acesta ramane uimit cand ii pun mana pe semn,iar cand am facut contactul fierbea.Am plecat din banca fara sa scot un sunet,iar apoi am plecat afara sa iau o gura de aer.Ma duc in spatele scolii unde era un parculet cu leagane si de toate pentru cei mici si multe flori colorate.Il vad pe David uitandu-se la mie iar apoi,intr-o clipa veni cu un trandafir rosu si mi-l inmana mi-e.Ha,crede ca v-a scapa doar cu atat?Nu..in niciun caz nu-l voi ierta.Iau trandafirul rupo toate petalele si le dau in zbor spre el.
-Nu te voi ierta niciodata!Nu vei scapa,chiar daca ar fi s amor,tot nu te voi ierta si te voi blestema si in ceruri,David Kahumi,ucidasu-le!spun eu departandu-ma de el dar acesta ma urmarea pe unde ma duceam.
-Chiar trebuie sa vi?Sau intrebare perfecta:De ce dracu' vi dupa mine?Chiar nu vrei sa ma omori si gata?strig eu la el dar copii faceau atata galagie incat n-au auzit,cea ce e bine pentru mine.Se suna-se iar eu,binenteles,ma indreptam spre clasa dar il vad pe David intr-o parte mai departe de usa clasei stand intis cu doua lacrimi rosi pe obraz.Simt cu si eu incep sa plang..dar am lacrimi de..sange?!Si de ce naiba' plang?Ar trebui sa-mi fie mila de acel "cineva"?Nu...
Deschid usa clasei iar toti se uita la mine ca la masini stricate.Aveam doua lacrimi in obraji plus ca eam putin rosie de furie.
-Domnisoara Amira,ce ati patit?ma intreba ingrijorata profa mea preferata de mate,Yumi (Chimura).
-Nimic...spun eu putin trista.Profesoara ma ia putin de brat si ma intreaba:
N-ai vrea sa te duc la infirmiere?Adica,uite ce rau arati...spune profesoarea vrand sa mai indruge ceva pe acolo.Dau din cap in semn de negativ,nu.Pe usa intra si dle Uryu Koshino,directotul scolii.Ma duc repede la locul meu,iar ei binenteles s-au pus pe vorbit sua mai bine spus "filtrat".Un mic avantaj,acela ca directorul nostru bun are cam 27 de ani iar Yumi are 25.O iubesc si nu ii doresc raul,niciodata.Pe usa intra David facandu-se nevazut de cei doi.Vine in banca la mine si imi da un biletel.
"Dupa ore,n-ai vrea sa vi acasa la mine?" iar eu incep sa scriu ceva iar apoi il dau "iubitului" meu coleg.
"De ce as veni?Vrei ca acolo sa-mi fie sfarsitul?"
"Nu,ci as vrea sa-ti povestesc mai multe despre tine,sa afli adevarul!"Nu mai scriu nimic doar dau in semn de afirmativ iar apoi..pustiu.Nu mai spun nimic si nu schitez nici macar un zambet sau ceva de genu,sau cand profa ma intreaba eu nu spun nimic.De ce as spune?Oricum voi muri,ce mare branza?
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQU-Ofc9HkSDYEF8vT3CRALXoN4BajH8zeb4c73nM90PqAW8U0aGgProfa,YumiDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcSrym6xMKbh5I7mRbw9ZQIoFYOB9PiG1A2MgJhFb9aULzWsz_H9KADirectorul scolii
Colegii de clasa:
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQebPjkLu0co3jjF0iL-Pdm1xNCys5ML3GQBebml-IS3atZe08ACaterina HoteryDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcRQYtY1NF4WPCyUwGroSEHVrBsX1Q9Olwp2cbCuIUkJGpgpvzrvJolie Roas SahokDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcSRoyMqrghwZdzsi4Q8GysZzsXaY_PF5IDZ8gmgESTZ2s4HxbfkMiriand QueenDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQw3599ae-5VnFAh8cdMXoOiS0G9RmLouPgqgO3PIGOJVlOPBTUzQBaiatul Christofer Wandelar,fata cu par lung si mov este Risa Erinco,cea cu parul gri de langa Risa este Fortyro Aniko,cea cu aprul mov scurt care sta pe jos este Anne Marie Jacxkson,cea de langa Marie cu parul lung mov si prins intr-o coada si o floare este Tina Fiona.Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQlGTRuLNWQs0K2abNWcgYrPFAy3ERpcaMTP5BfWchm5z35y-gVqAEnric VansonBenDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQNA8CAi-3TMvPZ8cROQ3Xbpxy5DFYqm5pi7zz1X4q1x5VbgFE2RAAfemeiatul,Yan HiminayaDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcRON03s_rw2_0n2OFu3aW4Rzgjdld9eMO4_98TAIGfpQaEomjdRJgPrietenul meu cel mai bun,Ryo Jakson,fratele lui Anne Marie JacksonimgDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQgeZtmrMniiQCUNWUEkrCAXzF3Dq6GMYVirWcpYw4V0PQ4ctkjKgZen BighonDulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcQbF-MPkJJm2tWmTH893jxdVycRHSA_xCuvNveKkGMbnVIu6P7S8AFrumosul si desteputul Vico de Afaimen Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare... Images?q=tbn:ANd9GcRNdKq0sbxMSmSR3AvBFPDuVrfxbbbfRUMTYYAzHHxgOuA9COmBCel care il plac dar care el nu prea ma place doar ca prietena,Hansen Wander

Va urma...
Scuze,scuze ca-i asa scurt dar ma voi revansa Very Happy.
Xoxo,Angel.xD
Sus In jos
https://triliansgirl.forumgratuit.ro
 
Dulcele poate fi otrava-Frumusetea inselatoare...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
TriliansGirl :: Fan-
Mergi direct la: